Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj yıllarca tazeliğini koruyarak sizin günlük yaşantınızda hep iyi görünmenizi sağlar, bunu silinmeyen renklerle yapar. Kalıcı makyaj, yüzünüzü yıkadığınızda, havuza ve denize girdiğinizde, veya terlediğinizde akmaz, çünkü cilt altındadır. Böylece uykudan uyandığınızda bile zinde görünmenizi sağlar. Kalıcı makyaj, kaş, göz ve dudak bölgelerine uygulanan pigment renklendirme işlemidir. Kalıcı makyaj uygulaması, iğne ile cilt altına girilerek uygun renklerde pigment yerleştirilerek yapılır. Temelde cilt altına iğne ile girerek pigment renklendirme işi dövme işlemidir. Yani kalıcı makyaj temelde dövme işlemidir; fakat boyaları farklıdır ve çok hassas bir işlemdir. Dolayısıyla dövmenin ciltten çıkmadığı gibi kalıcı makyajda ciltten çıkmaz, geriye dönüşü olmayan bir işlemdir. Bu yüzden kalıcı makyaj, tecrübe ve kalite gerektirir.

Kalıcı makyaj, diğer bir adıyla mikro pigment uygulaması, yüz ve vücut kullanımı için üretilmiş, tamamiyle doğal ve mineral boyaların, tek kullanımlık steril iğnelerle deri yüzeyine uygulanması işlemidir.

Daha çok kozmetik amaçlı kullanılan kalıcı makyaj ile

Kaş,
Göz üstü eyeliner,
Göz altı sürme,
Dudak içi renklendirme
uygulamaları yapılmaktadır.

Kalıcı makyajın ciltte kalma süresi cildin yapısına ve kullanım koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama ömrü 3 yıldır.

Kalıcı makyajda amaç silik olan hatları doğala en yakın normlarda belirginleştirmek, kusurlu bulunan noktaları kapatıp, avantajlı noktaları daha da vurgulamaktır. Güneşten, sudan ve terden etkilenmeyen, dağılmayan makyajın konforunu yaşamak isteyenler için idealdir. Kalıcı makyaj ile günün her saati bakımlı ve hoş görünebilirsiniz.