Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla (Pressoterapi), vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir. Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılarak damarlar arasında biriken sıvı ve toksinlerin drene edilmesine ortam yaratılır.

LENF DRENAJ HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR ?

Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit giderici uygulamalarda, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında etkinliği arttıran yardımcı bir yöntemdir. Özellikle selülit, günümüz kadınının en önemli estetik problemlerinden birini oluşturmaktadır. Sahip olunan teknolojilerle selülitin yok edilmesi mümkündür. Selülitin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur. Vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için birçok sistemin koordine olarak çalışması gerekmektedir. Dolaşım sistemi de bunlardan biridir. Kan ve lenf dolaşımının cilt içinde meydana gelen aksaklıklar neticesinde engellenmesi, diğer nedenlerin de eklenmesi ile kadınların en büyük düşmanlarından biri olan selülite neden olmaktadır. Pressoterapi basınç masajı ile dolaşım bozukluğu giderilerek dokular arasında biriken sıvı drene edilir. Böylelikle, vücutta suyun tutulması (ödem) ve selülit gibi problemler sağlıklı bir şekilde çözüme ulaştırılmaktadır. Pressoterapi uygulaması zayıflama sürecinde hastanın ödemini atmasını ve daha rahat bir zayıflama süreci geçirmesini sağlar. Bu yöntemin, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve enfeksiyonlara karşı da direnç sağladığı düşünülmektedir.

LENF DRENAJ NASIL UYGULANIYOR ?

Lenf drenaj uygulaması, diğer bütün uygulamalarla birlikte yardımcı sistem olarak kullanılabilir. Kişiye ayak tabanı dahil tüm bacak ve karın bölgesini saran özel bir kıyafet giydirilir. Kullandığımız lenj drenaj cihazı probleme göre farklı programlar içeren bir sisteme sahiptir. Kişiye uygun program seçilerek 20-30 dakika arasında işlem yapılır. İşlem esnasında herhangi bir acı hissedilmez hatta basınç terapinin verdiği rahatlatıcı etki, günün yorgunluğunu üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır. Uygulama seans sayılarında herhangi bir sınırlama yoktur. Lenf drenaj uygulama döneminde su tüketiminin 2 lt üzerinde olması tercih edilmelidir.

LENF DRENAJIN ETKİLERİ

  •  Toksin birikmesi olanlara
  •  Selülit ve kilo problemleri bulunanlara
  •  Ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılara
  •  Ödem ve şişmeye
  •  Sezeryan olan hanımlar (iki ay sonra )
  •  Doğumdan 45 gün sonra
  •  Kan dolaşım bozukluğundan şikayeti olanlar
  •  Rahatlamak ve vücut ağrılarından arınmak isteyenler
  •  Sigara ve alkol içenler için ideal bir yöntem (Toksinden arınmak için )
  •  Vücudunda ve kol, bacak, karın bölgelerinde şişkinlikleri olanlar